Thermador - 36 Inch 20.8 cu. ft French Door Bottom Mount Refrigerator in Stainless - T36FT810NS
Not Available
Details
Freedom Freestanding French Door Bottom Mount Refrigerator 36'' Masterpiece Stainless Steel
Free Flow Cold Air System:
evenly distributes cold air throughout Thermador Refrigerators & Freezers.
Internal Water Dispenser:
ThermaFresh System:
Gallon Bins:
Offers a variety of placement options on the refrigerator door with gallon-sized containers.
SuperFreeze
General
Brand
THERMADOR
Model
T36FT810NS
Category
Built In Integrated Fridges
Colour
Stainless
Features
Installation Type
Freestanding
Style
French Door
Number of Doors
3
Counter Depth
Yes
6
Energy Star Qualified
Yes
Fruit & Vegetable Crisper
Water Dispenser
Ice Maker
Wi-Fi Connectivity
App Enabled
Manufacturers Warranty - Parts
2
Manufacturers Warranty - Labour
2
Dimensions
Width
36 in
Height
72 in
Depth
31.44 in